Корупція очима дітей

Дата. 11.10.2021 

Тема. Кинь виклик корупції, заради кращого завтра.

Мета. Ознайомити з поняттям «корупція».Сформувати загальні уявлення учнів про корупцію. Підвищити рівень правосвідомості учнів. Розвивати критичне мислення. Формувати ціннісне переконання щодо корупції як до суспільно небезпечного явища.

Хід заняття.

Мозковий штурм

Учитель:

Слово «корупція» походить від латинського «corrumpere» — тобто «псувати». Нині корупцію тлумачать здебільшого як протиправну діяльність, що полягає у використанні службовими особами їхніх прав і посадових можливостей задля особистого збагачення.

Учитель просить учнів назвати слова, які у них асоціюються з корупцією, та записує їх на дошці.

Разом з класом аналізує складений список.

Учитель:

Про корупцію ми говоримо, коли ця дія:

* є протиправною

* добровільною з обох сторін

*надає переваги і вигоди обом сторонам

* є таємною.

Є різні види корупції, зокрема:

хабарництво обіцянка, пропозиція або надання якої-небудь вигоди, що неналежним чином впливають на дії або рішення посадової особи

розбазарювання крадіжка ресурсів людьми, наділеними владою і контролем за чимось цінним

вимагання примушування людини заплатити гроші або надати інші цінності в обмін на певні дії чи бездіяльність

зловживання використання службових повноважень для надання необґрунтованих пільг чи преференцій якійсь особі або групі чи навпаки — дискримінація людини або групи задля особистої вигоди

фаворитизм, кумівство надання послуг або ресурсів родичам, знайомим, друзям однопартійцям тощо

Перегляд відеоролика «Кинь виклик корупції, заради кращого завтра!»

Аналіз ситуацій

Учитель пропонує ситуації і просить учнів визначити, чи є в них акт корупції:

батьки дають гроші лікарю, щоб отримати довідку про те, що їхній син не може бути військовозобов’язаним

у зв’язку з виходом на пенсію колеги подарували директорові презент

щоб пройти творчий конкурс у вищий навчальний заклад, батьки пропонують голові приймальної комісії гроші

у лікарні просять заплатити через банк благодійний внесок за лікування

директор магазину приймає прострочені продукти у фірми-постачальника, яку очолює його друг

щоб потрапити на операцію не через два роки, а за тиждень, батьки хворої пацієнтки дають гроші лікарю

будівельні матеріали й обладнання, доставлені для ремонту школи, використовують при ремонті приватного будинку

вигідний контракт на будівництво від міської влади надано керівникові підприємства, який є племінником чоловіка сестри міського голови.

Вчитель модерує обговорення і підбиває підсумки з огляду на висловлені міркування учнів.

Гра «Згоден/не згоден»

Учитель читає висловлювання — учні підіймають руку, якщо згодні:

той, хто дає хабар, не порушує закон — винний той, хто його бере

така у нас країна: без хабарів нічого не вирішиш

гроші вирішують усе

не помастиш — не поїдеш

усі дають хабарі — і мені можна

подарунок — це не хабар.

Після кожного висловлювання доречно:

обговорити, чому учні згодні чи не згодні

запропонувати знайти антитези висловлюванням (наприклад: «щастя за гроші не купиш», «усюди є чесні люди», «думай своєю головою» тощо).

Підбиття підсумків

Кожен учень резюмує, що нового про корупцію він дізнався на занятті.

.

 

Використані матеріали.  

http://www.pedrada.com.ua/article/249-qqq-16-m11-08-11-2016-gotumosya-do-uroku-na-antikoruptsynu-tematiku-u-starshy-shkol

https://www.youtube.com/watch?v=-ozJpiwgUsM







Комментариев нет:

Отправить комментарий